Fundacja CLC, zarejestrowana w 1991 r., współtworzy międzynarodową, międzywyznaniową protestancką organizację CLC International. Christian Literature Crusade (Misja Literatury Chrześcijańskiej) powstała w 1941r. w Wielkiej Brytanii jako typowa dla protestanckich środowisk ewangelikalnych forma zaangażowania wyznawców Jezusa Chrystusa w dzieło głoszenia Dobrej Nowiny, w tym przypadku poprzez rozpowszechnianie Pisma Świętego i literatury chrześcijańskiej.

Obecnie w ponad 40 krajach na całym świecie prowadzone są Centra Literatury Chrześcijańskiej – księgarnie, hurtownie, wydawnictwa, drukarnie, biblioteki itp.

Obok Księgarni CLC i Wydawnictwa CLC, nasza fundacja prowadzi działalność promocyjną i edukacyjną odnośnie czytelnictwa Biblii i inspirowanej nią literatury chrześcijańskiej. Organizuje targi, seminaria, szkolenia i konferencje, oferując współpracę wydawniczą i dystrybucyjną.

Od 1993 r. funkcjonuje w Katowicach Księgarnia CLC, gdzie też znajduje się siedziba Fundacji CLC i Wydawnictwa CLC. Centra Literatury Chrześcijańskiej działały przez kilka lat również w innych miastach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Tarnowie, Warszawie i Wrocławiu.

Fundacja zaprasza zainteresowanych wszelką formą współpracy do kontaktu pod adresem:

Fundacja CLC, ul. Wojewódzka 30/3, 40-026 Katowice
tel. +48 32 255 12 43
kom. +48 501 016 388
fundacja@clc.org.pl